فقط ولایتمداری کامل، به سعادت منتهی می شود

 اگر آدم مقید باشد كه به مسلمات شرع عمل كند ،خدا از هر راهی كه باشد، از طریق یك انسان عالمی یا جاهلی از طریق بچه ای یا به واسطه اتفاقی ، انسان را برای رسیدن به هدفش راهنمایی می كند و راه را به آدم نشان می دهد كه چه كار باید بكند .."

آیت الله بهجت

 

فقط ولایتمداری کامل، به سعادت منتهی می شود

طلبه تبریزی

علت اینکه سلمان سلمان شد و ابوذر ابوذر . مالک اشتر مالک اشتر و عمار عمار شد ولایتمداری کامل ایشان و عیار بالای ولایتمداری شان بود. ولایتمداری صرف مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه گر گفتن نیست . این لازمه ولایتمداری است ، اما ولایتمداری تنها این نیست...

 

« بسم الله الرحمن الرحیم »

حجت الاسلام روح الله بجانی مسئول انصار حزب الله استان آذربایحان شرقی در جمع عزاداران پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله ) و امام حسن مجتبی (ع) با اشاره به ولایتمداری گفت: علت اینکه سلمان سلمان شد و ابوذر ابوذر . مالک اشتر مالک اشتر و عمار عمار شد ولایتمداری کامل ایشان و عیار بالای ولایتمداری شان بود.


بجانی با تبیین عرصه های ولایت مداری گفت: ولایتمداری صرف مرگ بر آمریکا و مرگ بر فتنه گر گفتن نیست . این لازمه ولایتمداری است ، اما ولایتمداری تنها این نیست.

ولایتمداری در عرصه سیاسی، در عرصه اجتماعی ,در عرصه فرهنگی و عرصه اقتصادی باید محقق یافته باشد. عده ای خیال می کنند که چون در عرصه سیاسی استکبار ستیزند پس ولایتمدارند نه این هنوز گام اول است وارد دایره ولایتمداران شده است اما باید دید ولایتمدار کاملند یا نه ؟ ثابت قدم می مانند یا نه؟

وی با اشاره به اهمیت ولایتمداری اجتماعی گفت: برخی افراد واقعا ولایت را دوست دارند و دیدگاه سیاسی مطابق با دیدگاه ولایت دارند اما منش اجتماعی شان متاسفانه بر طبق اسلام نبوده و در اجتماع حاضر به تحمل یاران ولایت نیستند و در مناقشات اجتماعی طرفدار سرمایه داری و مخالف پابرهنه های حزب الله هستند.

فتنه ای که از رفتار اجتماعی این افراد تولید می شود از فتنه و آشوب های خیابانی بدتر و خطرناک تر است و به تدریج موجب می شود تا افراد عوام بخاطر عدم همراهی این ولایتمداران ناقص با ولایت ، در مورد ولی امر سوءظن پیدا کنند. این افراد که بنده به این ها ناعادلان جریان خود شیفته می گویم بعد از ریزش دادن افراد بسیاری از دایره ولایتمداران خود نیز رفته رفته در اتفاقات خاصی که شاهد رویش برخی ولایتمداران جوان می شوند تحمل حضور در این جبهه را نداشته و مسیر خود را عوض می کنند یا متوقف می شوند و یاعقب گرد می کنند .

رییس شورای هماهنگی حزب الله شمالغرب با بیان اهمیت ویژه ولایتمداری در عرصه اقتصادی گفت: در عرصه اقتصادی تنها کسانی ولایتمدارند که به دنبال عدالت اقتصادی باشند. ویژه خواری اقتصادی نسبتی با ولایتمداری ندارد و راه انحرافی ملایم از صراط ولایتمداری است. شما نگاه کنید اکثر کسانی که امروز رو در روی ولایت ایستاده اند از این دسته افراد هستند که در مسایل سیاسی ابتدا انقلابی تر از ما مردم بودند ولی چون در عرصه اقتصادی دچار انحراف گردیدندبا سرعتی بیشتر از منحرفین اجتماعی از دایره ولایت خارج شده اند.

طلبه عدالتخواه تبریزی افزود: عرصه فرهنگی هم بسیار مهم است. گاها عده ای می گویند فلان زن بی حجاب در تلویزیون مقابل دوربین از آقا حمایت می کند ماهم می گوییم دست مریزاد. اما این خواهر ما در عرصه فرهنگی راه ولایتمداری را نمی پیماید. انحرافات فرهنگی در همه انحرافات نقش دارد. انحرافی ریشه ای اما بسیار آرام و کم سرعت تر از انحراف اجتماعی است.

انحراف سیاسی مخالفت علنی با ولایت و پیوستن به دشمنان است و عاقبت منحرفین به این دایره ختم خواهند شد. انحراف اجتماعی بیشتر در معرض ابتلای علما و افراد مذهبی و گروههای مردمی مذهبی می باشد. انحراف اقتصادی بیشتر متوجه مدیران ، خواص و رجال مذهبی و سیاسی است.

بجانی ادامه داد: فردا نگوییم افزایش برخی مخالفان ولایت نشانه ناحق بودن ولایت است. نه اینطور نیست. برخی افراد به تدریج دچار انحراف می شوند و می بینیم گاها انقلابی دیروز ضد انقلاب امروز شده است. می بینیم یار دیروز ولی و امام، دشمن امروز ولی و امام شده است.

مسئول شورای هماهنگی حزب الله شمالغرب با انتقاد از وقوع انحراف در سبک زندگی مردم گفت: همانطوریکه انحراف در عرصه های مذکور متوجه خواص است . انحراف فرهنگی از ولایت و تغییر سبک زندگی مردم موجب انحراف توده وسیعی از ولایتمداری خواهد شد. وقوع انحراف در عرصه اجتماعی و اقتصادی موجب وقوع جریان تنهایی و مظلومیت حضرت مجتبی(ع) شد وخطرناکتر از آن وقوع عاشورا و جریان به قتلگاه کشاندن امام حسین (ع) می گردد و این اتفاق با تغییر سبک زندگی مردم صورت پذیر است. ماهواره ها تا سر بریده ولی خدا را در دوربین های خود نشان نداده و هلهله نکرده اند دست بردار مردم نیستند.

لذا بایدخواص مواظب باشند تا با انحراف اجتماعی و اقتصادی موجب انحراف فرهنگی مردم نگردند . انحراف اجتماعی و اقتصادی امروز ما باعث وقوع جریان امام حسن (ع)و از هم پاشیده شدن حکومت اسلامی خواهد شدو مقدمه ای برای وقوع به قتلگاه کشیدن ولی خدا.

وی در پایان گفت : همه مان باید به دیروز و امروزمان نگاه کنیم ببینیم چقدر به طور تدریجی تغییر کرده ایم. به خود آییم و ارزشها را دریابیم امروز اگر ما به ولایت برگردیم و همه ولایتمدار کامل و یا با عیار بیشتر باشیم وحدت محقق گردیده و انقلاب بیمه خواهد شد. انشاءلله.

برگرفته از عماریون