اعلام جهاد رهبری در عرصه فرهنگی

انتظار فرج معنایش این نیست که انسان بنشیند، دست به هیچ کاری نزند، هیچ اصلاحی را وجهه همت خود نکند، صرفا دل خوش کند به این که ما منتظر امام زمان علیه السلام هستیم. این که انتظار نیست. انتظار، انتظار چیست. انتظار دست قاهر قدرتمند الهی ملکوتی است که باید بیاید به وسیله خود همین انسانها، با کمک همین انسانها، سیطره ظلم را از بین ببرد و حق را غالب کند و عدل را در زندگی مردم حاکم کند و پرچم توحید را بلند کند، انسانها را بنده واقعی خدا بکند. آماده باید بود برای این کار.

نایب امام زمان، امام خامنه ای

اعلام جهاد رهبری در عرصه فرهنگی

حاج حسین یکتا

حاج حسین یکتا گفت: رهبری در عرصه فعالیت های فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن اعلام جهاد کرده اند و بر همه ما واجب است بدون هیچ چشم داشتی نهایت توان خود را در جبهه جنگ فرهنگی به کارببریم...

 

« بسم الله الرحمن الرحیم »

 

حاج حسین یکتا، فعال عرصه جنگ نرم و فرمانده قرارگاه خاتم الاوصیا صبح امروز در سلسله نشست های فرصت تاریخی انقلاب اسلامی، مجموعه فرهنگی خانه انقلاب و ولایت، که در حسینیه حضرت اباالفضل(ع) برگزار شد، پیرامون موضوع چشم انداز فرهنگی انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداخت و گفت: جلسات هم اندیشی بسیار زیادی در کشور شکل می گیرد ولی متاسفانه در مرحله گفتمان و هم فکری متوقف می شود و به عرصه عملیاتی شدن وارد نمی شوند.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: وجود نداشتن سازماندهی بین رزمنده های جبهه فرهنگی و برخی موازی کاری ها یکی از اصلی ترین مشکلات این حیطه به شمار می آید و باید در راه آشنا سازی کانون ها و مجموعه های فعال در عرصه مقابله با تهاجم فرهنگی و تولیدات فرهنگی تلاش بسیار انجام داد و می توان از طریق تبادل اطلاعات بین این مجموعه ها و ایجاد اتاق های فکر و هم اندیشی به موفقیت های چشم گیری دست پیدا کرد.

یکتا با تاکید بر لزوم تخصصی شدن مؤسسات و مجموعه های فرهنگی و پرهیز از موازی کاری، تصریح کرد: در جبهه فرهنگی نیازمند تولید محتوای فراگیر و همچنین افراد دارای عزم راسخ و مقاوم و با انگیزه هستیم که حاضر باشند بدون هیچ چشم داشتی و با شجاعت و ایثار تمام با الگو برداری از شهدا و فضای موجود در جبهه های جنگ تحمیلی به فعالیت شبانه روزی و بدون وقفه بپردازند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا لزوم پیروی از دیدگاه های مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگی را گوشزد کرد و افزود: رهبری سال هاست منتظر سازماندهی مجموعه های فرهنگی در قالب یک جبهه متحد فرهنگی بودند و برای فعالیت در جبهه جنگ نرم اعلام جهاد کردند و بر همه واجب است بدون هیچ چشم داشتی نهایت توان خود را در این عرصه به کار گیریم و منتظر کمک کسی یا مجموعه ای نباشیم، باید به صورت خود جوش نهایت توان خود را به کار ببریم و حتی خانه های خود را سنگر جنگ نرم و جبهه فرهنگی قرار دهیم.

وی همچنین تصریح کرد: نام و یاد شهدا، امام خمینی و رهبر انقلاب در سراسر دنیا گره گشای جریانات فرهنگی است و همه فعالان عرصه فرهنگی و مقابله با تهاجم فرهنگی گوش به فرمایشات رهبری دارند و با استفاده از رهنمود های ایشان برای فعالیت های خود طرح ریزی می کنند و برنامه های خود را پیاده سازی می کنند و مطمئنا موفقیت در این راه و حتی قدم گذاشتن در جبهه جنگ فرهنگی نیازمند توفیق الهی است و در این راه شهدا و امام راحل در کنار ما و یاری رسان ما هستند.

یکتا شناختن بیداری اسلامی را امری لازم دانست و مردم را ایفا کننده مهم ترین نقش در بیداری اسلامی خواند و افزود: دشمن با استفاده از تکنولوژی خود سعی در تغییر سبک زندگی ما و به دنبال آن تغییر نوع نگرش های ما و ممانعت از ورود مردم به عرصه جهاد فرهنگی و القای تفکرات و نگرش های مخرب فرهنگی خود دارد، به همین خاطر باید مواظب باشیم دیگر دچار غفلت و کم کاری نشویم زیرا در گذشته دشمنان با استفاده از غفلت و کم کاری ما ضربه های سنگینی به جامعه و جوانان وارد کردند.

وی در پایان با تاکید بر لزوم آشنا شدن فعالان عرصه فرهنگی با فرهنگ جبهه و شهدا، گفت:امکانات موجود ما با تمام نواقصی که دارد از بسیاری از دیگر افراد فعال عرصه جهاد فرهنگی در کشورهای دیگر بسیار زیادتر است و الگو پذیری از شهدا و فرهنگ جبهه باعث می شود بتوانیم از حداقل امکانات حداکثر استقاده را ببریم زیرا راه و رسم جبهه های دفاع مقدس و شهدا نیز این گونه بود که از حداقل امکانات موجود حماسه های عظیم می آفریدند.

برگرفته از : خبرگزاری رسا 

دیدگاه‌ها  

 
+1 #5 رضا پناهی 1395-09-21 05:55
اول دست اجنبی را از تریبون‌ها و رسانه ها و حیطه فرهنگ و هنر باید کوتاه کرد که به دست ایادی استکبار تربیت شده و همه جا نفوذ کردند . که مکاتب و افکار منسوخ شده شان را که برای بانیان وصاحبان اصلی اش چهل سال پیش مرده نیاورند اینجا به عنوان پاپ ایرانی و کیچ ایرانی و ... و به اسم افکار پیشرو که تهش جز مصرف گرایی سکسولوژی متابعت فرهنگی و روشنفکری مبتنی بر دموکراسی که همان بردگی با حق آزادی فردی است و گم شدن در لایتناهی وجود .و به موجودیت خود در برابر علم و نسبیت ساطع از آن وادادن و بنده نفس شدن است و این راه سرزمین اهورایی ما نبوده و نیست و نخواهد بود.نام من نیز رضاپناهی است و از برکت وجود رضای شهیدمان است که آنروز خون داد تا که من امروز قلم در رنگ بزنم و با خیالات و ادراکات و استنباطات از واقعیت و استنتاجی از حقیقت تابلویی را رسم کنم ای کاش زودتر میفهمیدم .........رضا جان من به دلیل همنامی سالهاست میبینند ولی این روزها دارم میشناسمت .کتاب تصویرسازی و طرحی را شروع کردم که مطلعش شما هستید و باید بگویم ای به قربان قدوم مبارکت از من بپذیر .سلام به شهدا برسان و خداوند متعال روحت قرین رحمت گرداند
نقل قول کردن
 
 
+1 #4 توراندخت 1395-07-18 09:58
لبیک یاخامنه ای لبیک یاامام.پیش بسوی جهادکبیر
نقل قول کردن
 
 
+1 #3 جواد عباسی 1395-05-30 07:24
خیلی اعلام جهاد از طرف رهبر گرانقدر کم رنگ در رسانه ها مطرح میشود و با این کار رسانه ها اهمیت این موضوع را میخواهند کم جلوه دهند
باید در امور رسانه ها دقت شود
نقل قول کردن
 
 
+1 #2 محمد 1395-03-21 12:37
سلام
تا موقعی که صدا و سیما در راستای اهداف فرهنگی انقلاب قرار نگیرد، بعید است به اهداف مورد مقام معظم رهبری دست پیدا کرد. چون صدا و سیما در خط مقدم این جبهه است ولی عملاً بجای مقابله با تهاجم فرهنگی، بسیاری از برنامه هایش در همان راستای خواسته دشمن است و به اصطلاح آب به آسیاب دشمن می ریزد. باید فکری برای پاکسازی صدا و سیما از عناصر فاسد نمود. در اینجا کلامی از امام خمینی را نقل می کنم در مورد صدا و سیما تا ببینیم چقدر از اهداف امام دور شده ایم:
«اگر بنا باشد رادیو تلویزیون در خدمت دسته ای و یا گروهی که منحرف هستند و اعوجاج دارند قرار داده بشود، ممکن است که سرتاسر مملکت را به فساد بکشد. از این جهت شما موظفید؛ هم وظیفۀ قانونی دارید که دستگاه رادیو تلویزیون را از گروه هایی که منحرف هستند و یا ارتباط با رژیم سابق داشته اند و در خدمت آنها بوده اند تصفیه کنید و اشخاصی که فاسد هستند که موجب فساد می شوند را هم تصفیه کنید.» صحیفه امام، ج 12، ص 290-293، سخنرانی در تاریخ 23/2/1359، اهمیت رادیو وتلویزیون
نقل قول کردن
 
 
+5 #1 باقر 1395-01-09 15:24
انشاءلله بتوانیم در راستای فرمایشات آقا اقدام و عمل نماییم.
نقل قول کردن
 

نوشتن دیدگاه