پادکست "صدقه کتاب"|امام خامنه ای

اما نماز شب پس هیچ چاره و گریزی برای مؤمنین از آن نیست، و تعجب از کسی است که می خواهد به کمال دست یابد و در حالی که برای نماز شب قیام نمی کند و ما نشنیدیم که احدی بتواند به آن مقامات دست یابد مگر به وسیله نماز شب.

آیت الله قاضی

پادکست "صدقه کتاب"|امام خامنه ای

کتاب و  امام خامنه ای«اگر كتابخوانى فرهنگ رايج شد و در بين مردم ما جا بيفتد، آن وقت كسانى پيدا مى‌شوند كه «صدقه‌ى كتاب» درست میكنند.
شما ببينيد چقدر روضه‌خوانى مى‌شود! چقدر احسان مى‌شود! چقدر به ايتام كمك مى‌شود! چقدر پول و جنس و پارچه و اینها داده مى‌شود! آيا به همين نسبت، كتاب هم داده می‌شود؟ به همین نسبت پول براى چاپ كتاب داده مى‌شود؟!

 

«اگر كتابخوانى فرهنگ رايج شد و در بين مردم ما جا بيفتد، آن وقت كسانى پيدا مى‌شوند كه «صدقه‌ى كتاب» درست میكنند.

شما ببينيد چقدر روضه‌خوانى مى‌شود! چقدر احسان مى‌شود! چقدر به ايتام كمك مى‌شود! چقدر پول و جنس و پارچه و اینها داده مى‌شود! آيا به همين نسبت، كتاب هم داده می‌شود؟ به همین نسبت پول براى چاپ كتاب داده مى‌شود؟! خيلى كم. حالا یك وقتی در گذشته، زمانى، كسانى از تجار و بازاريهاى مومن پيدا مى‌شدند؛ فرضا كتابى چاپ مى‌كردند و مجانى به طلاب مى‌دادند. قبلا در حد معدودى، اين كارها معمول بود؛ اما الان اين كارها نمیشود، این كارها كم است. خوب شماها روشنفكريد و به اهميت اين كار آگاهيد، اين را ترويج كنيد.»

...

لینکهای دانلود