دانلود کتاب مطلع عشق

هر وقت در زندگیت گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است، زود برو با او خلوت کن و بگو با من چکار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس که گرفتار است در واقع گرفته یار است.

حاج محمد اسماعیل دولابی

دانلود کتاب مطلع عشق

40کتاب مهدی موعود علامه مجلسیدر شرع مقدس اسلام ، آنچه که معین شده است این است که دختر و پسر باید هم کفو یکدیگر باشند . و عمده مساله در باب کفو ، عبارت است از ایمان ؛ یعنی هردو مومن ، هر دو دارای تقوی و پرهیزکاری و هردو معتقد به مبانی الهی و اسلامی و عامل به آنها باشند ...

 

کتاب " مطلع عشق " مجموعه ای است از پندها و نصایح امام خامنه ای به زوجهای جوانی که توفیق یافته اند پیوند زناشویی خود را با آهنگ کلام ایشان ، هماهنگ کنند و در آغاز زندگی از سرچشمه ی فیض و حکمت آن عالم عارف بهره گیرند . این مجموعه شامل 4 کلام و 7 رهنمود است .

کلامها در حقیقت ره توشه ی نظری و رهنمودها ، ره توشه عملی به شمار می روند . در کلامها با دانستنیهایی ضروری درباره ازدواج و خانواده آشنا می شویم . و در رهنمودها ، مهارتهای زندگی شیرین در پرتو آموزه های اسلامی را فرا می گیریم .

رهبر فرزانه ما در این مجالس در مقام بیان همه دیدگاههای خود درباره ازدواج و خانواده نبوده اند ، بلکه به مناسبت آغاز زندگی جمعی از فرزندانشان ، آنچه را که اسرار کامیابی آنان می دانسته اند ، صمیمانه تذکر داده اند . اگرچه مخاطب این نکته ها در اکثر موارد جوانان آغازگر راه زندگی مشترک هستند ، در عین حال ، برای آنان که سالهایی از شروع زندگی شان می گذرد نیز سودمند و راهگشاست . در این مجموعه پدران و مادران نیز با نگاه ناب اسلامی درباره ازدواج ، بیشتر آشنا می شوند و بویژه مخاطب رهنمود هفتم ، آنان هستند .

فهرست کتاب  :

کلام اول : ازدواج ؛ ناموس طبیعت ، دستور شریعت

کلام دوم ؛ کانون گرم خانواده

کلام سوم ؛ غروب عشق و قحطی عاطفه در غرب

کلام چهارم ؛ حقوق متقابل زن و شوهر

رهنمود اول ؛ همسفر تا بهشت

رهنمود دوم ؛ بالاتر از واقعیت

رهنمود سوم ؛ هنر تقسیم کار

رهنمود چهارم ؛ سازش و سازگاری

رهنمود پنجم ؛ زندگی شیرین

رهنمود ششم ؛ هشدارها و یادآوریها

رهنمود هفتم ؛ آسان گیری

گزیده ای از متن کتاب را با هم می خوانیم :

" ... در شرع مقدس اسلام ، آنچه که معین شده است این است که دختر و پسر باید هم کفو یکدیگر باشند . و عمده مساله در باب کفو ، عبارت است از ایمان ؛ یعنی هردو مومن ، هر دو دارای تقوی و پرهیزکاری و هردو معتقد به مبانی الهی و اسلامی و عامل به آنها باشند ..."

" ... هرانسانی – هم زن و هم مرد – در طول زندگی ، در شبانه روز مشکلاتی دارد و با پیش آمد ها و حوادثی مواجه است . این حوادث اعصاب را می کوبد و خسته می کند . انسان ... وقتی وارد محیط خانواده شد این محیط امن و امان به او تجدید قوا می بخشد . او را آماده یک روز دیگر و یک شبانه روز دیگر می کند . خانواده برای تنظیم زندگی انسان خیلی مهم است . البته خانواده باید خوب اداره بشود . باید سالم اداره بشود ..." 

با تشکر از پایگاه اینترنتی شناخت رهبری که فایل PDF این کتاب را در اختیار قرار دادند.

لینکهای دانلود