صاحب الزمان

این که مرحوم کلینی (رض) در کتاب شریف اصول کافی نقل می‌کند: جبرئیل بر وجود مبارک فاطمه سلام الله علیها نازل می‌شد، این نشانه آن است که مقام آن حضرت نسبت به برخی از انبیاء بزرگ‌تر و برجسته‌تر است.

این نه برای آن است که زن‌های بزرگ در عالم کم‌اند. زن‌های بزرگ هم در عالم بسیارند، امّا فاطمه (س) خیلی بزرگ است.

آیت الله جوادی آملی

مطالب سایت

شهدا دین را با دستور و بخشنامه یاد نگرفته بودند!

سبک زندگی شهدا

 سبك زندگي كه مقام معظم رهبري طرح مي‌كنند يعني برويد دوباره مسلمان شويد، بحث انقلاب و دوران دفاع مقدس نيست، مگر امام خميني(ره) با اين مردم چه كرد؟ امام خميني(ره) خواست احكام اسلامي را جاري و عملياتي كند و منجر به انقلاب شد. امام(ره) هم دنبال مسلمان شدن مردم بود. امام(ره) دين و قرآن و اخلاق جديد نياورد، همان قرآن و نهج‌البلاغه را براي مردم يادآوري كرد، نسل شهدا آمادگي داشتند پيام امام(ره) را دريافت كردند و سبك زندگي ديني پيدا كردند پس اگر امروز با شيوه زندگي دوران انقلاب و دوران دفاع مقدس فاصله گرفته‌ايم به خاطر اين است كه از اسلام فاصله گرفته‌ايم. با دوران جنگ فاصله نگرفته‌ايم نبايد دوران جنگ را تبديل به آرمان كنيم.

Register to read more...

درد دل های شهدا با امام زمان حضرت مهدی

وصیت نامه شهداای مهدی صاحب‌‌الزمان (عج) اینکه نام سربازی و نوکری تو را بر ما نهاده‌اند، مایه افتخار است، ولی از اینکه نمی‌توانم آنچنان که تو می‌خواهی باشم، روحم عذاب می‌کشد...

Register to read more...

سخنرانی استاد رحیم پور درباره شهید آوینی

سخنرانی استاد رحیم پور درباره شهید آوینی

سخنرانی استاد رحیم پور ازغدی

در هفدهمین سالگرد شهادت سید مرتضی آوینی

اهداف این انقلاب مدرنیته و ... نمی باشد ....ما انسان می خواهیم... ما انسان الهی می خواهیم

Register to read more...

رهایی از بند نفس

رهایی از بند نفس

 

چگونه است که برخی این گونه از بند نفس رهایی می یابند

خاطره ای از استاد حجت الاسلام والمسلمین انصاریان از یک رزمنده نوجوان که چگونه یوسف وار از بند شیطان رهید

 

Register to read more...

آويني؛ آیه‌ای در حصر «سوره»‌ها

«سیدمرتضی آوینی» از معدود مردان روزگار نه چندان دور ماست که از بند مشهورات دروغین زمانه رها شد. او با مرگ آگاهی در هم آمیخته است. اولین رویارویی فکری سید با صورتک‌های دروغین مدرنیته و غرب بود، دقیقاً همان روزگاری که آرام آرام مشهوراتی چون توسعه، مدرنیزاسیون، پیشرفت، آزادی اباحی گرایانه، تساهل و تسامح و... بر زبان برخی سیاستمداران و روشنفکران عجول جاری می‌شد. انقلاب اسلامی ‌برای سید «رستاخیز جان» و «آغازی بر یک پایان» بود. پایان عصر عسرت و ظلمت‌زدگی بشر و آغاز «فردایی دیگر». تفاوت سید در فهم حقیقت زمانه خویش است...

Register to read more...

یاد یاران شهید در کلام امیر شهیدان علی (ع)

شهید امیر حاج امینی


آری! آن دسته از برادرانی که در جنگ ... خونشان ریخت ،هیچ زیان نکرده اند،گرچه امروز نیستند تا خوراکشان غم وغصه و نوشیدنی آنها خونابه دل باشد. به خدا سوگند! آنها خدا را ملاقات کردند و خدا آنها را در سرای امن خود جایگزین فرمود.

 

Register to read more...