طرح بزرگ خودسازی یاران امام زمان

ای کاش می‌نشستیم و درباره این که حضرت ولی‌عصر علیه‌السلام چه وقت ظهور می‌کند، باهم گفت‌و‌گو می‌کردیم، تا حداقل از منتظرین فرج باشیم. اشخاصی را می‌خواهند که تنها برای آن حضرت باشند. کسانی منتظر فرج هستند که برای خدا و در راه خدا منتظر آن حضرت باشند، نه برای برآوردن حاجات شخصی خود. چرا ما حداقل مانند نصاری که در مواقع تحیر با انجیل ارتباط دارند، با آن حضرت ارتباط برقرار نمی‌کنیم؟

آيت الله بهجت

طرح بزرگ خودسازی یاران امام زمان

خودسازیاینجا جایی ست برای پیدا کردن خود؛ برای رسیدن ...برای اوج !
اینجا جایی ست برای همه ی آنانی که می خواهند حتّی برای یک ثانیه زمان لحظه ظهور صاحبشان(عج)  را کم کنند ..
اینکه قبلا چه آدمی بودید مهم نیست..ما می خواهیم از نو شروع کنیم...
ما می خواهیم از امروز برای زندگیمان نقشه بکشیم..


هدف از خلقت انسان رسیدن به قرب الهی است و این هدف جز با تزکیه و تهذیب نفس به دست نمی آید . خداوند متعال در فرازهای اول سوره شمس به تبیین ضرورت و اهمیت تزکیه و تهذیب نفس پرداخته و بعد از سوگندهای پی در پی و محکم و تاکیدهای فراوان می فرماید:


«قد افلح من زکیها وقد خاب من دسیها»
 «به تحقیق کسی که نفس را پاک کند رستگار شود و کسی که آن را تباه کند، بی بهره شود .»


می دانیم که هر چه سوگندهای قرآن در مورد یک مساله، بیشتر و محکم تر باشد، دلیل بر اهمیت و سرنوشت ساز بودن آن مساله است؛ بنابراین تهذیب نفس جایگاه والایی در زندگی انسان دارد و اگر انسان بخواهد رستگار شود، باید خود را تزکیه کند و گرنه از سعادت و رستگاری محروم می شود .

از سوی دیگر تزکیه بدون داشتن برنامه و دستورالعمل مشخص، امکان پذیر نیست . داشتن یک برنامه و دستورالعمل مطمئن و پیروی از آن یک ضرورت است.

بدین منظور پایگاه فرهنگی و اطلاع رسانی صاحب الزمان عج در نظر دارد به مناسبت فرا رسیدن ماه خوب بندگی خدا، دستورالعمل های خودسازی ویژه یاران آخرالزمانی امام زمان حضرت مهدی عج را در این ماه بابرکت در قالب 15 گام خودسازی که از بین کلام و توصیه های ائمه معصومین و عارفان و بزرگانی چون آیت الله قاضی،علامه طباطبائی،امام خمینی، آیت الله بهجت،علامه حسن‌زاده آملی و ... گزینش شده اند را از روز اول ماه مبارک رمضان خدمت منتظران حقیقی حضرت صاحب الزمان عج ارائه نماید.

منتظران حضرت صاحب عج می توانند برای اطلاع از آخرین برنامه ها و دستوراالعمل ها به این صفحه مراجعه فرمایند.

امید است با بکارگیری این دستورات در زندگی روزمره‌مان، از تعداد روزهای مانده به ظهور حضرت مهدی عج بکاهیم و انشاالله در جرگه یاران و شهدای در رکاب آنحضرت قرا گیریم.

لازم به ذکر است طبق برنامه زمانبندی شده،هر دو روز به شرح کیفیت یک دستور العمل و نحوه ی انجام هر چه بهتر آن ، توصیه ها و نصایح عارفان و بزرگان و .. پرداخته خواهد شد.

قبلاً از همه ی منتظران حضرت صاحب الزمان عج که با نظرات،پیشنهادات و انتقادات خود، ما را در انجام هر چه بهتر این طرح بزرگ یاری می نمایند، کمال تشکر را داریم.

مطالب مرتبط