ماه محرم

اگر دنیا را خورشیدی روشن خواهد کرد،به این معنی نیست که ما تا آمدن آن خورشید نورانی در تاریکی بنشینیم. وجود مقدس امام زمان عجل الله تعالی فرجه شریف مصداق وعده الهی و لطف خدا بر انسانیت است. مردم باید روح انتظار را به تمام معنا در زندگی خود زنده کنند. امروز در نقطه ی مقابل تلاش دشمنان باید در جهت اعتماد و عمل و تبلیغ و تبیین حقیقت مهدویت حرکت کنیم.

نایب امام زمان، امام خامنه ای

آموزش پیاده روی اربعین 93

پیاده روی اربعین

مهدیه امام خمینی اقدام به برگزاری کلاس هایی آموزشی برای پیاده روی اربعین حسینی می نماید. این کلاس ها شامل آموزش مکالمه عربی_عراقی و ارتباط گیری موثر و همچنین آشنایی با جریانات فکری و سیاسی می باشد. این کلاس ها در روز های جمعه به مدت چهار جلسه برگزار می شود...

مطالعه بیشتر...

با امامیم یا بَر امام ؟!

عزاداری

گاهی با خودم فکر می کنم که آیا ما شیعیانی که امروز ادعای دوستی، محبت و پیروی اهل بیت را داریم، به امامان مظلوم خود خیر می رسانیم یا شر؟ خیرمان بیشتر است یا شر؟ اصلا خیری داشته ایم؟!...

مطالعه بیشتر...

نسخه امام سجاد (ع) برای سبک زندگی

سبک زندگی امام سجاد

 این روزها با نام امام سجاد (ع) گره خورده است؛نجوای دعاهای دلنشین او سال هاست که می جوشد و این ما هستیم که حالا باید از خدا بخواهیم دعاهای عارفانه آن امام ، بدرقه همه عمر و زندگی مان باشد.در سالروز ولادت حضرتش،منتخبی از توصیه های ایشان برای داشتن زندگی ای بهتر را بخوانید..

مطالعه بیشتر...

عشق حسینی،نشانه ایمان

عشق حسینی

هر چشمي نمي تواند در اين عزاي سراسر نور و معرفت بگريد، اگر در دل و جان خود احساس كردي كه حزني براي ارباب وجود دارد اما هنوز مدتي به ماه عزاي حسيني مانده است اين نشانه وجود نور ايمان در روح و جان شماست ...

مطالعه بیشتر...

امام سجاد(ع) سرچشمه كمالات انساني

 امام سجاد

امام سجاد(ع) در عين آن كه زينت عبادت كنندگان، بزرگمرد عبادت، عرفان و سجده بود، مجاهد بزرگ في‏ سبيل‏ الله بود، او در عين آن كه كانون علم و انديشه و معرفت بود، تواضع ويژه ‏اي داشت، و در عين آن كه شكوه و جلال و ابّهت خاصي داشت، داراي حلم و بردباري و سعه صدر مخصوصي بود، و در يك كلمه كانون همه كمالات انساني و ارزش‏هاي والاي معنوي، و زيبنده اين شعر معروف بود كه:
            آن چه خوبان همه دارند تو تنها داري                  رخ زيبا يد بيضا دم عيسي داري

مطالعه بیشتر...

همراه با سیدالشهدا از حجاز تا کربلا | پاورپوینت

ppt حجاز تا کربلا

در این پاورپوینت نقشه توقفگاه ها و توضیحات درباره توقفگاه های کاروان امام حسین (علیه السلام) ، اتفاقات و همچنین موضع‌گیری‌های حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) در برابر حوادثی که در منزلگاه‌های میان راه روی داده است را می توان یافت ..

مطالعه بیشتر...

دانلود بسته فرهنگی ویژه هیئــــات محـــرم

تابلو برای حرکت

این بسته با عنوان "یک تابلو برای حرکت" با موضوع "همیشه هیئت" حاوی 14 صفحه فایل PDF بوده که هر صفحه شامل جملات و مطالب کوتاه نابی ست و در هر شب که یکی از این صفحات داخل مساجد ، هیئات، تکایا و مجالس عزای سالار شهیدان نصب گردد؛ می تواند تاثیری عمیق و انشاالله تحولی نو بر زندگی عزادار حضرت اباعبدالله داشته باشد ..

مطالعه بیشتر...