مهدویت در اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی

 همه‌ی تلاشهای دشمن متوجّه این است که امّت اسلامی را از یاد فلسطین غافل کند. چه جور؟ با ایجاد اختلافات، با جنگهای داخلی... وجود این جریانهای تکفیری برای استکبار و دشمنان جهان اسلام یک مژده است. اینها هستند که به‌جای توجّه به واقعیّت خبیث رژیم صهیونیستی، توجّه‌ها را به‌جای دیگری معطوف میکنند.

نايب امام زمان، امام خامنه اي

مهدویت در اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی

مهدویت در اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی

 جمهوری اسلامی بزرگ تـرین وظیفه اش آن است که اسلام را در زندگی مـردم تحقق بخشد و جامعـه را به صورت یک جامعـه نمـونه اسلامی در آورد.       

     مقـام معظـم رهبـری

 

 

آنچه در اسلام ناب مطرح است مورد غضب قدرتمندان، سلطه جویان و سرمایه داران جبهه باطل است و طرح آن در مجامع ایشان موجب « ترس و خشم و دشمنی » خواهد بود و همچنین موجب « خوشحالی و امید » محرومین و مستضعفان ؛ و برخلاف آن اسلام آمریکایی آن چیزی است که اگر در سمینار های کشورهای جبهه باطل مطرح شود، هیچ گونه گزندی به برگزار کنندگان و مخاطبان آن نخواهد رسید.  (حضرت آیت الله خامنه ای)


اساسی ترین اسلام ناب محمدی (ص) ؛ نوع نگرش بنیادین به امامت و ولایت و علی الخصوص موضوع مهدویت است.( چیزی که در اسلام آمریکایی نشانه ای از آن به چشم نمی خورد!)


1. موضوعات مهدوی در اسلام آمریکایی (با محوریت انتظار منفعلانه)

2. موضوعات مهدوی در اسلام ناب (با محوریت انتظار زمینه ساز ظهور)

موضوعات مهدوی منطبق با اسلام ناب محمدی چیست؟ و در قبال آن چگونه باید رفتار کرد؟
 امام راحل ضرورت بررسی این موضوع را این چنین مورد توجه قرار می دهند:
 « ما در یک مملکتی هستیم که مملکت ولی عصر است و وظیفه آن هایی که در مملکت ولی عصر زندگی می کنند یک وظیفه سنگین است. نمی توانیم ما لفظاً بگوییم ما در زیر پرچم ولی عصر –سلام الله علیها- هستیم و عملاً در آن مسیر نباشیم. چنانچه نمی توانیم بگوییم ما جمهوری اسلامی داریم، و عملاً آن طور نباشیم؛ اسلامی نباشیم.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
*  مرجع:  کتاب " راه فردا در مقایسه اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی "  تألیف سعید اصفهانیان


*  در مطالب بعدی به تبیین هر یک از موضوعات مربوط به اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی با رجوع به همین مرجع خواهیم پرداخت. لذا جهت دنبال کردن این موضوعات می توانید به مطالب مرتبط با همین بحث که در ذیل صفحه خواهد آمد مراجعه نمایید.